
Прикраси на тілі все ще залишаються в моді, а кільце для брів – одна з найпопулярніших форм пірсингу. Пірсинг брів здається нескладним, тому іноді ми вирішуємо зробити процедуру миттєво. Однак важливо пам’ятати, що будь-який вид пірсингу заважає нашому тілу. Тому корисно дізнатися про протипоказання до процедури, види пірсингу та рекомендації щодо догляду за ним.
Що таке пірсинг?
Пірсинг - це спосіб прикраси тіла, що включає в себе проколювання окремих частин шкіри, щоб помістити в цю область ювелірний виріб (тобто сережку). Ви повинні знати, що пірсинг практикується протягом тисячоліть і був популярний у різних культурах по всьому світу. Він бере свій початок у невеликих племінних селах у Південній Америці, Амазонії в Азії, Африці та Полінезії, щоб через століття опинитися на вулицях сучасних міст. Отже, як виглядає процедура? Це схоже на звичайний пірсинг вух: голкою проколюють ділянку тканини, а в отвір вставляють обрану сережку.
Як робиться пірсинг брів?
Пірсинг брів виконується однією голкою, щоб зробити це максимально безболісно. Перед процедурою важливо уникати сонячних ванн, алкоголю і знеболюючих засобів. Пірсинг брів необхідно проводити в абсолютно стерильних умовах, використовуючи одноразові голки та стерильні інструменти. Сережки для процедури також слід простерилізувати. Крім того, перед початком процедури проводиться дезінфекція брів і підбрівної зони. Салон, де ви виконуєте пірсинг, зазвичай пропонує на вибір кільця, виготовлені з високоякісних і добре переносимих матеріали, таких як титан, тому краще не брати з собою сережку. Ви можете носити її після загоєння брів.
Пірсинг брів крок за кроком
- Спеціаліст кріпить до шкіри спеціальний затискач. Він регулює глибину, на яку буде входити голка. Захоплюється досить товста ділянка шкіри, так як прокол не повинен бути занадто близько до поверхні шкіри.
- Ділянка, яка буде проколюватися, належним чином продезінфікована.
- Далі пірсер позначає місце введення голки, малюючи там невелику точку маркером.
- Потім виконується пірсинг, проколюючи голкою позначену ділянку. Вона залишається всередині шкіри, а затискач прибирається.
- Потім спеціаліст обережно виймає голку та вставляє штангу в пірсинг. Готово!
Які бувають види пірсингу брів?
Пірсинг брів буває трьох основних видів: стандартний, горизонтальний і антибрівний. Незважаючи на те, що це досить болюча процедура, яка виконується під місцевою анестезією, загоєння зазвичай проходить без ускладнень, через малу рухливість цієї частини обличчя. Для пірсингу брів використовується особливий вид прикрас для поверхневого пірсингу, так званий Surface bar (скоба).
Чи безпечний пірсинг брови?
Пірсинг брови, як правило, безпечний, але уникайте ситуацій, коли пірсинг може рухатися; наприклад, носіння шолома та їзда на мотоциклі або відвідування місць, схильних до інфекції, таких як сауна, басейн або солярій). Протягом перших тижнів після процедури слід уважно стежити за ділянкою пірсингу.
Чи боляче робити пірсинг брови?
Це, звичайно, індивідуальна справа. Деякі люди відчувають дискомфорт сильніше, інші менше. Під час процедури пірсингу застосовується місцева анестезія, що робить процес практично безболісним. Потім накладають оклюзійну пов’язку, яку слід носити близько 8 годин. Кілька разів на день місце проколу необхідно промивати сольовим розчином.
Скільки часу заживає пірсинг брови?
На жаль, однозначної відповіді тут немає. Багато залежить від місця проколу та індивідуальних схильностей до загоєння. Загалом, час загоєння оцінюється від кількох тижнів до 3 місяців, а в інших місцях на тілі до півроку! У процесі загоєння має значення і матеріал, з якого виготовлена сережка, тому варто пам'ятати, що якісні матеріали менш схильні до відторгнення організмом.
Сережки для брів - золоті, срібні, а може пластикові?
Ми класифікуємо сережки для брів в першу чергу за матеріалом, з якого вони виготовлені. Чим краща якість, тим краще її сприймає шкіра. Ми можемо вибрати з:
- Золото - найнадійніший, але і найдорожчий матеріал, який не викликає алергічних реакцій і сприяє процесу загоєння.
- Срібло - трохи дешевше золота, також має регенеруючі властивості.
- Пластик – відрізняється низькою ціною; він не обтяжує проколене місце, а також сприяє регенерації.
- Титан - дуже популярний, безпечний і антиалергенний матеріал, який сприяє процесу загоєння шкіри. Він відрізняється високою якістю і має досить низьку ціну. Крім того, він не викликає алергії. Титанові сережки можуть носити навіть алергіки.
Що слід враховувати перед тим, як робити пірсинг?
Перш ніж робити пірсинг брови або будь-якої іншої частини тіла, бажано ознайомитися з протипоказаннями до процедури. До них належать:
1. Застуда або хвороба та прийом антибіотиків
Як хвороба, так і прийняті ліки, в основному антибіотики, послаблюють організм, тому після останньої дози потрібно почекати 2 тижні і тільки після цього провести процедуру.
2. Підготовка до медичного огляду
Як правило, коли ви проходите медичне обстеження, лікування чи процедури, вас можуть попросити зняти прикраси з тіла. Якщо незабаром вас чекає обстеження - відкладіть похід на пірсинг. Щойно зроблений пірсинг потребує загоєння, що може зайняти від 3 до 6 місяців, а сережку, поки вона заживає, виймати не можна!
3. Порушення згортання крові
Категорично забороняється проколювати шкіру при порушеннях згортання крові.
4. Вагітність і післяпологовий період
Відкладіть процедуру пірсингу, поки малюк трохи підросте.
5. Свята
Пам'ятайте, що свіжий пірсинг не можна замочувати у воді. Про відвідування басейну, озера, моря тощо не може бути й мови. Крім того, перші кілька місяців після процедури бажано не відвідувати сауну.
6. Шкірні захворювання
Будь-які хронічні та гострі форми шкірних захворювань дискваліфікують процедуру пірсингу.
7. Менструація
Під час місячних пірсинг може бути більш болючим.
8. Сезон
Слід знати, що взимку проколене місце заживає набагато повільніше, ніж навесні чи влітку.
Важливі рекомендації після процедури пірсингу
Перш за все - гігієна! З будь-якою раною, включаючи пірсинг брови, дуже важливо підтримувати її в чистоті. Після процедури не можна відвідувати басейн, джакузі, озеро, море і т. д. Вода може містити шкідливі мікроорганізми. Також не можна чіпати пірсинг брудними руками. Тому спочатку вимийте руки з милом (бажано антибактеріальним), а потім змастіть місце проколу дезінфікуючим засобом. Регулярно і щодня очищайте місце пірсингу. Для цього достатньо стерильного ватного диска, змоченого теплою водою. Потім нанести антисептик або фізіологічний розчин (фізіологічний або морська сіль). Також пам’ятайте, що не можна наносити креми, лосьйони, парфуми тощо на ділянку пірсингу. Будь-які незвичні симптоми, напр., виділення, почервоніння або запалення, слід негайно проконсультуватися з пірсером, який проводив процедуру, або з лікарем. Тільки тоді ви зможете уникнути інфікування та можливого позбавлення пірсингу.
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Якщо ви відчуваєте постійний свербіж, а місце пірсингу червоніє і набрякає, це ознака запалення. Необхідно звернутися до фахівця для консультації щодо подальшого догляду.
Пірсинг брів і макіяж - чи можна наносити макіяж на ділянку пірсингу?
Багато хто запитує, чи можна наносити макіяж після пірсингу брови. На початковому етапі загоєння слід утримуватися від використання косметики, що містить спирт, а також слід уникати макіяжу навколо місця пірсингу. Однак ви можете обережно розчесати брови та вищипнути брови в області навколо пірсингу, оскільки прикраси на вашій брові привертають більше уваги до того, чи брова виглядає охайно та доглянуто. Використовуйте якісний пінцет і процедура пройде без проблем!
Звичайно, після того, як шкіра загоїться, ви можете повернутися до макіяжу брів. Пірсинг брови привертає увагу, тому вам неодмінно потрібен гарний і ретельно зроблений макіяж з використанням якісної косметики. Чітко окреслена брова може ідеально доповнити пірсинг і додати всьому гармонію. Пірсинг брови з неслухняними або розсіяними волосками неправильної форми збиває ефект всієї укладки, а пірсинг лише привертає увагу до недоліків, тому варто подбати про форму та естетичність проколеної брови. Навіть просто м’яке окреслення та акуратна корекція хорошим олівцем для брів може зробити брову набагато кращою.
Помада для брів також є ідеальним продуктом для макіяжу брів, який довго носиться, насичений і надзвичайно пластичний. Це дозволяє заповнити брову, визначити її форму та створити штрихи, схожі на волосся. Такий макіяж брів обов’язково додасть вашому пірсингу шарму! Ознайомтеся з нашим посібником щодо засобів для макіяжу брів і дізнайтеся, як ними користуватися.
Чи може пірсинг зашкодити вашому зору?
Існує досить поширена думка про те, що пірсинг брів негативно впливає на зір. Це міф! Під час процедури пірсингу неможливо пошкодити зоровий нерв. Однак варто знати, що неправильно виконаний пірсинг викликає ризик зачеплення трійчастого нерва, що може призвести до невралгії. Тому вибирайте салон і свого пірсера з обережністю - користуйтеся послугами тільки кваліфікованих фахівців з великим досвідом і хорошими відгуками.